Manicure hybrydowy

Manicure tytanowy
23 stycznia 2018

Manicure hybrydowy

27605229_1279295192171894_1315012335_o(1)

Czy noszenie lakieru hybrydowego jest szkodliwe?

Pierwsza zasada:
nie wolno nosić „hybrydy” dłużej niż 14 dni (na stopach do 20 dni), nawet jeśli po tym czasie nadal wygląda dobrze. Noszenie hybrydy powyżej dwóch tygodni powoduje przesuszenie płytki paznokcia, a w niektórych wypadkach nawet zwapnienie, czyli powstanie na powierzchni płytki białych plam. Jeśli coś jeszcze bardziej niszczy paznokcie, to nieprofesjonalne zdjęcie lakieru hybrydowego.
Druga zasada:
lakier hybrydowy zdejmujemy za pomocą płynu przeznaczonego specjalnie do usuwania hybrydy, dlatego ważne jest aby zrobić to w sposób bezpieczny i profesjonalny czyli w salonie!

Przyczyny kiedy hybryda nie trzyma się płytki paznokcia!

Przyczyn może być wiele:
- płytka jest zniszczona, miękka lub przesuszona
- paznokcie są problematyczne lub chore
- płytka nadmiernie się przetłuszcza (nadmierna produkcja warstwy lipidowej)
- nadpotliwość dłoni
- zbyt gruba warstwa lakieru
- źle przygotowana płytka paznokci
- lakier hybrydowy był kiepskiej jakości

Kiedy manicure hybrydowy zaczyna nam szkodzić?

Na to pytanie potrafi odpowiedzieć doświadczona manicurzystka, która jest w stanie ocenić kondycję naszych paznokci i czy czas zrobić przerwę z „hybrydą”, bo np. mamy zbyt cienką płytkę paznokcia, odwapnioną na skutek przenoszenia lakieru, a może po prostu uszkodzoną.

Jak pielęgnować paznokcie w trakcie noszenia hybrydy i po jej zdjęciu?

W trakcie noszenia lakieru hybrydowego warto pamiętać o wsmarowywaniu oliwki najlepiej naturalnej w płytkę paznokcia oraz w wolny brzeg od spodu i nakładaniu kremu do rąk. Taka pielęgnacja zapobiegnie wysuszeniu paznokci.
Po zdjęciu lakieru hybrydowego zalecana jest 21-dniowa kuracja odżywką lub seria od 3 do 5 manicure japońskiego z użyciem tłustej, odżywczej i nabłyszczającej pasty wykonanego w odstępie 10-14 dni.