Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się specjalne lakiery utwardzane pod lampą UV. Łączy w sobie zalety tradycyjnego lakieru i manicure żelowego.

Manicure hybrydowy możemy podzielić na dwa etapy.

Pierwszy, czyli przygotowanie płytki paznokcia do malowania (tzn. opiłowanie paznokci w odpowiedni kształt, zmiękczenie, odsunięcie i wycięcie skórek bądź usunięcie ich frezarka i odtłuszczenie paznokci i zmatowienie ich).
Drugi etap do malowanie paznokci (base, kolor, top) każdą warstwę utwardzamy w lampie UV/LED przez 30 sek. Paznokcie są twardsze, nie odpryskują a taki manicure utrzymuje się ok. 2 tygodnie
Czy noszenie lakieru hybrydowego jest szkodliwe?

Pierwsza zasada:
nie wolno nosić „hybrydy” dłużej niż 14 dni (na stopach do 20 dni), nawet jeśli po tym czasie nadal wygląda dobrze. Noszenie hybrydy powyżej dwóch tygodni powoduje przesuszenie płytki paznokcia, a w niektórych wypadkach nawet zwapnienie, czyli powstanie na powierzchni płytki białych plam. Jeśli coś jeszcze bardziej niszczy paznokcie, to nieprofesjonalne zdjęcie lakieru hybrydowego.
Druga zasada:
lakier hybrydowy zdejmujemy za pomocą płynu przeznaczonego specjalnie do usuwania hybrydy, dlatego ważne jest aby zrobić to w sposób bezpieczny i profesjonalny czyli w salonie!
Przyczyny kiedy hybryda nie trzyma się płytki paznokcia!
Przyczyn może być wiele:

  • płytka jest zniszczona, miękka lub przesuszona
  • paznokcie są problematyczne lub chore
  • płytka nadmiernie się przetłuszcza (nadmierna produkcja warstwy lipidowej)
  • nadpotliwość dłoni
  • zbyt gruba warstwa lakieru
  • źle przygotowana płytka paznokci
  • lakier hybrydowy był kiepskiej jakości

Kiedy manicure hybrydowy zaczyna nam szkodzić?
Na to pytanie potrafi odpowiedzieć doświadczona manicurzystka, która jest w stanie ocenić kondycję naszych paznokci i czy czas zrobić przerwę z „hybrydą”, bo np. mamy zbyt cienką płytkę paznokcia, odwapnioną na skutek przenoszenia lakieru, a może po prostu uszkodzoną.

Jak pielęgnować paznokcie w trakcie noszenia hybrydy i po jej zdjęciu?
W trakcie noszenia lakieru hybrydowego warto pamiętać o wsmarowywaniu oliwki najlepiej naturalnej w płytkę paznokcia oraz w wolny brzeg od spodu i nakładaniu kremu do rąk. Taka pielęgnacja zapobiegnie wysuszeniu paznokci.
Po zdjęciu lakieru hybrydowego zalecana jest 21-dniowa kuracja odżywką lub seria od 3 do 5 manicure japońskiego z użyciem tłustej, odżywczej i nabłyszczającej pasty wykonanego w odstępie 10-14 dni.

Odbierz KUPON 20zł za zapisanie do newslettera

Dołącz do naszego newslettera i odbierz kupon 20zł*.
Nie bój się - nie spamujemy!
* do zrealizowania dla zabiegu powyżej 60zł

Zapisując się akceptujesz REGULAMIN.

Zostałeś poprawnie zapisany!