Manicure tytanowy

Czym jest oryginalny manicure tytanowy?

Manicure tytanowy jest nowoczesnym sposobem stylizacji paznokci. Został on wprowadzony na rynek europejski przez Violettę Mrowiec, właścicielkę marki V&K Cosmetic. Nazwa powstała na potrzeby Signature Nail System – pierwszych produktów na świecie, wykorzystujących innowacyjne właściwości składników lakierów tytanowych. Marka SNS jest pionierem na rynku polskim i europejskim, która wprowadza naturalne i przyjazne dla środowiska produkty do manicure tytanowego.

Paznokcie tytanowe powstają poprzez nałożenie na płytkę paznokcia odżywczej bazy witaminowej, a następnie zanurzenie jej w specjalnym pudrze. Na tak przygotowany paznokieć nakładany jest preparat wysuszający, który utwardza płytkę. Paznokcie tytanowe są mocne, trwałe i odporne na uderzenia mechaniczne. Podczas wykonywania manicure tytanowego nie zachodzi potrzeba korzystania z lampy UV ani LED, co wpływa korzystnie na zdrowie płytki paznokciowej. Dzięki technice manicure tytanowego, możliwe jest wykonanie naturalnie wyglądających paznokci. Baza witaminowa, stosowana na początku zabiegu, skutecznie odżywia płytkę paznokcia, dostarczając jej od zewnątrz dawki witamin A, E, D3, B5 oraz wapnia.

Ze względu na innowacyjne właściwości produktów SNS, manicure tytanowy stanowi doskonałą alternatywę dla pozostałych rodzajów manicure: hybrydowego, żelowego oraz akrylowego. Ten rodzaj manicure polecany jest kobietom, które pragną mieć zdrowe i zadbane paznokcie bez konieczności rezygnacji z jakości i trwałości.

Czym jest SNS Manicure Tytanowy?

  • odżywcze działanie – preparaty wzbogacone o witaminy i minerały
  • zdrowa płytka – brak konieczności stosowania lampy UV i LED
  • właściwości regenerujące i wzmacniające
  • szybki czas pracy
  • trwały efekt bez odprysków przez długi czas
  • możliwość przedłużania na szablonie
  • produkty nietestowane na zwierzętach
  • szeroka gama kolorystyczna (ponad 350 kolorów)
  • wieloletnie doświadczenie
  • do użytku dla profesjonalistów.

Manicure tytanowy to nowość na polskim rynku produktów kosmetycznych. To doskonały sposób na piękne i trwałe paznokcie, które nie tylko dobrze wyglądają, ale i skutecznie odżywiają płytkę paznokcia. Manicure tytanowy powstał wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością wśród rzeszy zadowolonych kobiet. Efekty manicure utrzymują się nawet do kilku tygodni, pomimo braku konieczności stosowania utwardzania w postaci lampy UV czy LED. Z powodzeniem może być zatem alternatywą dla pozostałych stosowanych obecnie rodzajów manicure.

Manicure tytanowy – czym różni się od innych rodzajów manicure’u?

Znanych jest kilka rodzajów manicure’u, które dzielą się ze względu na trwałość oraz rodzaje stosowanych produktów. Ze względu na trwałość wyróżnia się:

Manicure klasyczny – wykonywany jest klasycznymi lakierami do paznokci, utrzymującymi się na płytce do kilku dni. Lakier usunąć można za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci.

Manicure długotrwały – zazwyczaj wykonuje się go w salonie kosmetycznym za pomocą produktów specjalistycznych. Charakteryzuje się dużą trwałością i utrzymuje się na paznokciach do kilku tygodni. Jego usunięcie jest możliwe za pomocą acetonu.
Manicure długotrwały, ze względu na wygodę oraz trwałość, cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Do tego rodzaju manicure’u zaliczamy:

Manicure hybrydowy – wykonywany jest w kilku etapach. Na oczyszczoną i wyprofilowaną płytkę paznokcia nakłada się specjalną bazę, utwardzaną za pomocą lampy emitującej promienie ultrafioletowe. Następnie nakładany jest lakier hybrydowy i tzw. top. Manicure hybrydowy jest “pancerzem” dla paznokcia – chroni płytkę przed złamaniem. Ten rodzaj manicure jest trwały i utrzymuje się na paznokciu do kilku tygodni. Preparaty do manicure’u hybrydowego nie odżywiają jednak płytki, co więcej, u osób posiadających tłuste lub cienkie paznokcie, ten rodzaj manicure’u może okazać się nietrwały.

Manicure żelowy – ten rodzaj manicure’u polega na nałożeniu preparatu żelowego na oczyszczoną płytkę paznokcia lub wcześniej przygotowany tips. Powłokę żelową utwardza się poprzez promieniowanie ultrafioletowe, które nadaje paznokciom trwałości. Niepodważalną zaletą manicure’u żelowego jest możliwość przedłużania paznokcia oraz tworzenia pożądanego kształtu. Paznokcie te są droższe, a ich usunięcie wiąże się z koniecznością spiłowania pilnikiem lub frezarką.

Manicure akrylowy – jego wykonywanie nie wymaga użycia lampy UV lub LED, a proces tworzenia wygląda podobnie jak w przypadku manicure’u żelowego. Do jego wykonania stosuje się specjalne preparaty – proszek akrylowy połączony z liquidem. Manicure akrylowy jest trwały, a na płytce paznokciowej wygląda bardzo naturalnie. Użycie wspomnianych preparatów może wywołać reakcje uczuleniowe. Ponadto, kosmetyki te wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach.

Po zapoznaniu się z charakterystyką rodzajów manicure’u długotrwałego, można zauważyć, że manicure tytanowy mocno wyróżnia się na ich tle. Łączy w sobie bowiem trwałość manicure’u hybrydowego i żelowego z zaletami zabiegów pielęgnacyjnych. Produkty stosowane do wykonywania manicure’u tytanowego zawierają wiele składników odżywczych, które wzmacniają płytkę i poprawiają jej stan zdrowia. Baza witaminowa, nakładana na samym początku zabiegu, zawiera w swoim składzie witaminy A, D, E oraz wapń. Składnikami, zapewniającymi najwyższą trwałość jest dwutlenek tytanu oraz polimer akrylowy. Co więcej, w skład preparatu wchodzi również nadtlenek benzolitu, który zapewnia skuteczną dezynfekcję paznokcia. Wszystkie te składniki wpływają na utrzymywanie się manicure’u na paznokciach nawet do kilku tygodni, choć do jego wykonania nie wykorzystuje się utwardzania za pomocą lampy UV.

Jak wygląda zabieg?

Proces wykonywania manicure’u tytanowego wygląda bardzo podobnie jak w przypadku pozostałych jego rodzajów. Rozpoczyna się od odsunięcia skórek, wykonania pożądanego kształtu paznokcia oraz wygładzenia i zmatowienia płytki paznokcia za pomocą specjalnej polerki. Tak przygotowane paznokcie pokrywa się specjalną bazą. W następnym kroku paznokcie zanurza się w pojemniku z tytanowym proszkiem o wybranym uprzednio kolorze. Obecnie na rynku dostępnych jest już około 350 kolorów. Procedurę tę powtarza się dwukrotnie, aby paznokcie nabrały bardziej intensywnego koloru. Utwardzenie powierzchni płytki paznokcia uzyskuje się poprzez nałożenie warstwy bezbarwnego lakieru. Ze względu na brak konieczności korzystania z lampy emitującej promieniowanie UV, zabieg jest krótki i trwa około 45 minut.

Dlaczego warto?

Liczne zalety manicure’u tytanowego sprawiają, że jest on coraz chętniej wybieranym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Główną zaletą jest, wspominany wcześniej, brak konieczności stosowania do utwardzania lampy UV lub LED. Co więcej, manicure tytanowy, wpływa korzystnie na wygląd i zdrowie płytki paznokcia. Składniki pudru tytanowego, takie jak dwutlenek tytanu czy polimer akrylowy, wpływają na utwardzenie płytki, przeciwdziałając jej łamaniu się i rozdwajaniu przy zachowaniu jej naturalnej grubości. Co więcej, produkty marki SNS są bogate w witaminy i minerały, które odżywiają paznokcie. Wśród nich znaleźć można witaminy z grupy A, B, E, która chroni płytkę przed żółknięciem. W skład proszku wchodzi również wapń, odżywiająca i wzmacniająca paznokieć. Manicure tytanowy utrzymuje się nawet do czterech tygodni, co sprawia, że ten rodzaj manicure’u jest doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych kobiet, nie mogących poświęcić zbyt wiele czasu na codzienną pielęgnację i malowanie paznokci.

Manicure tytanowy – jak usunąć lakier tytanowy z paznokci

Usuwanie lakieru tytanowego z paznokci najlepiej powierzyć kosmetyczce, która usunie warstwy starego manicure’u za pomocą pilnika lub frezarki. Najczęściej kosmetyczki korzystają z frezarek, które służą do mechanicznego piłowania warstw lakieru, ponieważ używanie pilników zabiera zdecydowanie więcej czasu i może uszkodzić płytkę. Samodzielne usuwanie lakieru, zwłaszcza przy braku należytego doświadczenia, może wywołać podrażnienia wału paznokciowego i może prowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia.

Manicure tytanowy – wady i zalety

Manicure tytanowy posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz chętniej stosowanym zabiegiem pielęgnacyjnym dłoni. Do największych korzyści nalicza się aspekt odżywczy manicure’u tytanowego, który wzmacnia płytkę paznokcia. Co więcej, jest trwały, a do jego wykonania nie jest konieczne użycie lampy UV. Paznokcie tytanowe zyskują naturalny i elegancki wygląd, ze względu na niewielką grubość stosowanej warstwy lakieru. Wykonywanie manicure’u nie jest czasochłonne, a zagieg zajmuje jedynie około 45 minut. Warto jednak pamiętać, że manicure tytanowy ma również wady. Co istotne, efekt wzmocnienia płytki paznokciowej pojawia się dopiero po kilku zabiegach. Ponadto, koszt takiego zabiegu jest wyższy niż wykonanie manicure’u hybrydowego. Podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów manicure’u długotrwałego, zachodzi konieczność uzupełniania odrostów paznokci, aby efekt zabiegu był estetyczny i elegancki. Zabieg powoduje zwiększenie sztywności paznokci, co dla niektórych może powodować uczucie dyskomfortu.

Manicure tytanowy w okresie ciąży i karmienia piersią

Korzystanie z manicure’u tytanowego w okresie ciąży i karmienia piersią nie wpływa negatywnie na zdrowie kobiety i dziecka. Skład preparatów do wykonywania manicure’u nie jest silnie chemiczny, bowiem bazują one na składnikach mineralnych takich jak dwutlenek tytanu. Co więcej, podczas zabiegu nie korzysta się z lampy emitującej promieniowanie ultrafioletowe, które może mieć negatywny wpływ na organizm kobiety. Usuwanie manicure’u obywa się poprzez frezowanie. Dzięki temu, klientka nie ma kontaktu z trującymi oparami, mogącymi niekorzystnie oddziaływać na drogi oddechowe. Warto wziąć pod uwagę znaczący wzrost wrażliwości na niektóre substancje podczas ciąży, które mogą powodować pojawianie się reakcji uczuleniowych. Co ważne, przed porodem może być konieczne usunięcie z paznokci manicure’u, aby lekarz mógł swobodnie obejrzeń naturalną płytkę paznokcia. Manicure tytanowy jest również bezpieczny dla kobiet karmiących, ponieważ składniki proszku nie przenikają do krwi matki, zatem pokarm nie jest narażony na negatywny wpływ preparatów.

Czym jest oryginalny manicure tytanowy

Jaka jest historia powstania manicure’u tytanowego?

Manicure tytanowy powstał około dwudziestu lat temu w Stanach Zjednoczonych Ameryki. To właśnie tam stworzono pierwszą recepturę lakierów tytanowych, opartych na głównym składniku: dwutlenku tytanu. Po latach, trend stylizacji paznokci metodą tytanową został zaszczepiony w Polsce przez Violettę Mrowiec, prekursorkę i właścicielkę marki V&K Cosmetic. Mrowiec wprowadziła do polskiej i europejskiej kosmetologii nazwę Manicure Tytanowy i rozpoczęła dystrybucję oryginalnych produktów tytanowych na rodzimym rynku. Od momentu wprowadzenia na rynek kosmetyków marki SNS, manicure tytanowy zyskuje coraz większą popularność i przychylność klientek, które cenią sobie możliwość połączenia trwałości z zachowanie zdrowych i pięknych paznokci.

Czym jest dwutlenek tytanu?

Dwutlenek tytanu jest składnikiem mineralnym, który w postaci drobnego proszku wykorzystywany jest w kosmetykach. Dzięki naturalnemu pochodzeniu tytanu, produkty z jego zawartością mogą być stosowane przez osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry.

Witaminy zawarte w proszku tytanowym

Kosmetyki SNS stanowią bogactwo witamin i minerałów, odżywiających płytkę paznokcia. Dzięki zastosowaniu preparatów tytanowych, paznokciom dostarczane są takie witaminy jak A, E, D3, B5 i wapń. Witamina E chroni paznokcie przed żółknięciem, natomiast wapń wzmacnia płytkę, chroniąc ją przez złamaniem i rozdwajaniem.

Jak odróżnić naturalne produkty od kopii?

Chcąc zweryfikować oryginalność produktu warto sprawdzić jego skład. Oryginalne produkty będą zawierały dwutlenek tytanu na pierwszym miejscu, co świadczy o jego wysokiej zawartości w kosmetyku. Wszystkie składniki, użyte do produkcji lakierów tytanowych, poddawane są oczyszczaniu z substancji chemicznych, dzięki czemu
składniki stają się substancjami organicznymi. Podrabiane produkty zawierają w składzie więcej proszku akrylowego, co łatwo rozpoznać po jego konsystencji oraz zapachu. Oryginalne produkty tytanowe nie zawierają również kwasu metakrylowego, który posiada działanie silnie drażniące.

Karta charakterystyki produktu

Kartka charakterystyki produktu to dokument, w którego posiadaniu powinien być każdy producent. Karta taka posiada spis zagrożeń wynikający z użycia określonych substancji. Dokument ma na celu informowanie o zagrożeniach, wynikających z kontaktu z substancją, metodach ich zapobiegania oraz procedurach postępowania w razie zajścia zagrożenia. W karcie nie ma obowiązku umieszczania substancji nieszkodliwych, zatem nie znajdziemy w niej informacji na temat dwutlenku tytanu, który jest niegroźny dla zdrowia. Podczas wyboru kosmetyków warto zatem kierować się ich składem na opakowaniu, niż temu, co jest przedstawione na karcie charakterystyki produktu.

 

Odbierz KUPON 20zł za zapisanie do newslettera

Dołącz do naszego newslettera i odbierz kupon 20zł*.
Nie bój się - nie spamujemy!
* do zrealizowania dla zabiegu powyżej 100zł

Zapisując się akceptujesz REGULAMIN.

Zostałeś poprawnie zapisany!